Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Gdy dolega nam ból zęba udajemy się do dentysty. Niekiedy jednak zwykły stomatolog może nie mieć wystarczającego doświadczenia czy nawet uprawnień aby nam pomóc. Choć co prawda są to przypadki rzadkie, to jednak wymagają również odpowiedniego zarysu sprawy. Temat dotyczy bowiem chirurgii, a dokładniej chirurga szczękowego. Czym się zajmuje taki człowiek?

Leczenie skomplikowanych przypadków

Każdy dobrze wie na czym polegają zabiegi chirurgiczne. Niestety chirurgia szczękowa nie jest już dla wszystkich tak znana. Jest to pewnego rodzaju połączenie chirurgii ogólnej ze stomatologią. Ta dziedzina medycyny pozwala osiągnąć efekty przy skomplikowanych przypadkach, które dotyczą nie tylko schorzeń szczęki czy twarzoczaszki, ale także i zębów.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Najczęściej są to zabiegi związane np. z wszczepieniem implantów. Jednak jego zadanie nie ogranicza się tylko do tego. Chirurg szczękowy leczy również wszelkiego rodzaju wady kostne, np. poważne wady zgryzu, gdzie wymagana jest interwencja chirurgiczna, czy zniekształcenia twarzy. Do zakresu jego usług zalicza się również leczenie wszelkiego rodzaju guzków czy torbieli oraz innych zmian zapalnych w zatok szczękowych. Choć zakres zależy od gabinetu, to jednak dobry chirurg szczękowy potrafi wykonać niemalże wszystko. Jego wiedza i doświadczenie pozwalają uzyskać niebagatelne efekty np. przy leczeniu estetycznym po wypadkach (złamania szczęki czy kości żuchwy).

Chirurg szczękowy może także wykonać zabieg usunięcia zębów mądrości lub innych zębów, których wzrost zatrzymał się. Wbrew pozorom dobrze jest mieć w zanadrzu kontakt do takiego specjalisty, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będziemy zmuszeni skorzystać z jego usług.

Polecamy dobrego stomatologa z zakresu chirurgii estetycznej w Krakowiestomatologiatomaszewska.com/chirurgia/