Licówki kompozytowe

Dzięki stomatologii zachowawczej możemy nie tylko wyleczyć uzębienie, ale także poprawić jego wygląd. Dostępne jest wiele produktów i materiałów, które pozwalają na uzyskanie na prawdę świetnych efektów wizualnych. A zdrowy i piękny uśmiech chce mieć każdy.

Walka z przebarwieniami

Przebarwienia na zębach ma 90% społeczeństwa. Pojawiają się wskutek niezdrowej diety, zwykle u osób nadmiernie spożywających kawę i palących papierosy. W dzisiejszych czasach są jednak możliwości, które pozwalają uzyskać świetne efekty.

Licówki kompozytowe 

Licówki kompozytowe pomagają w maskowaniu przebarwień, ale i nie tylko. Dzięki nim możemy również skorygować kształt uzębienia, a nawet odtworzyć tkankę zęba, która np. została utracona w skutek wypadku. Licówki wykonane są z materiału kompozytowego. Jest to dokładnie ten sam materiał, który wykorzystuje się w uzupełnianiu ubytków. Charakteryzuje się on wysoką estetyką, a dzięki możliwości dostosowania koloru do koloru zębów pozostałych, stają się nieodłącznym elementem stomatologii zachowawczej i estetycznej.

Efekty na lata

Licówki kompozytowe charakteryzują się dużą trwałością i estetycznym wyglądem. Jest jednak warunek – należy o nie dbać! Jeśli będziesz je odpowiednio użytkował, z pewnością efekty będą utrzymywać się latami. Choć nie są tak trwałe jak licówki porcelanowe, to jednak dla wielu fakt wymiany co 2-5 lat jest i tak dobrą perspektywą.

Wykonanie licówek kompozytowych trwa szybko, choć zależy to także od ilości. Zwykle jednak już na jednej wizycie zauważalne są ogromne efekty. Dzięki nim można zmienić diametralnie wygląd uzębienia. Na zakończenie dodam, że większość hollywoodzkich gwiazd nosi właśnie licówki na zębach.