Stomatologia zachowawcza – usługi

Regularne wizyty u stomatologa pozwalają kontrolować stan uzębienia, a także umożliwiają szybkie podjęcie leczenia w razie gdy zajdzie taka potrzeba. Stomatologia zachowawcza pozwala uzyskać niesamowite efekty. Co jednak wlicza się w zakres takich usług?

Leczenie ubytków

Zęby zaatakowane przez próchnicę wymagają natychmiastowego leczenia. Niekiedy jednak pacjenci zwlekają z wizytą u dentysty, przez co ubytek w zębie się powiększa. Bez względu na to czy jest on duży czy mały, stomatologia zachowawcza pozwoli oczyścić i wypełnić ubytek w zębie, dzięki czemu zachowamy jego naturalny wygląd i funkcjonalność.

Leczenie kanałowe

Nieleczony ząb ulega demineralizacji, a co za tym idzie ubytek się powiększa. Próchnica zaawansowana może zaatakować również miazgę zęba, czego efektem jest odsłonięcie nerwu. Wówczas pojawia się ból zęba, który nierzadko jest pierwszym sygnałem decydującym o wizycie u dentysty – niestety bardzo późnym. Stomatologia zachowawcza obejmuje więc również leczenie kanałowe zęba, który został silnie zaatakowany przez próchnicę. Dzięki oczyszczeniu kanału zębowego i wypełnieniu go odpowiednim materiałem, można odbudować ząb i cieszyć się jego naturalnym wyglądem i oczywiście funkcjonalnością. (Leczenie kanałowe czyli endodoncję w Krakowie wykonuje stomatolog: www.stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/)

Odbudowa zęba

Stomatologia zachowawcza to jednak nie tylko leczenie ubytków i odbudowa z tym związana. To także możliwość odbudowy zęba złamanego np. wskutek wypadku. Jak już mowa o odbudowie, należy nadmienić również, że stomatologia zachowawcza obejmuje również odbudowę zęba na specjalnych wkładach – zwykle stosuje się ją na zębach przednich.

Inne usługi

Stomatologia zachowawcza obejmuje szereg usług, a ich zakres zwykle zależny jest od gabinetu. Warto zatem skontaktować się ze swoim stomatologiem i dowiedzieć się jaki jest zakres jego usług.