Biżuteria najlepszym prezentem dla kobiet

 
By 30 stycznia 2014
SHARE :
TAGGED :

Biżuteria to prezent, który zawsze się sprawdzi. Płeć piękna uwielbia biżuterię, w końcu jak powiedziała Marilyn Monroe, diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Nic więc dziwnego, że ten najszlachetniejszy kamień jest pożądany na każdego rodzaju biżuterii: od zawieszek, przez kolczyki, po wystawne, bogato zdobione naszyjniki.

Diamenty to także najczęściej pożądane oczka w pierścionkach zaręczynowych. Również obrączki ślubne mogą posiadać diamentowe oczka. Coraz częściej można spotkać w salonach jubilerskich obrączkę damską z diamentowymi oczkami. Diament nie jest kamieniem przypadkowym. Uchodzi on od lat za najszlachetniejszy i najdroższy kamień. Ma także inny wymiar, mianowicie symboliczny. Diament to kamień, który użyty w pierścionku zaręczynowym czy obrączce ślubnej ma zapewnić zgodę małżeńską. Diament to kamień symbolizujący doskonałość, sama jego nazwa w języku greckim oznacza niezniszczalność. To powinno wyjaśnić, dlaczego właśnie ten kamień najlepiej się nadaje na pierścionek zaręczynowy i obrączki.

Obrączki i pierścionki zaręczynowe powstają z najszlachetniejszych materiałów. Metale wykorzystywane do ich produkcji to ponadczasowe żółte złoto. Chętnie wykorzystuje się także białe złoto, coraz bardziej popularne. Idealna wydaje się także niezwykle droga platyna. Obrączki ślubne powstałe z platyny to drogi wydatek, ale bez wątpienia wart swojej ceny. Ceny ich sięgają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli zaś chodzi o kamienie wykorzystywane do biżuterii takiej jak pierścionki zaręczynowe i obrączki, są to oczywiście kamienie szlachetne: od wspomnianych diamentów, przez szafiry, po inne, już nie tak drogie, ale równie piękne i mające swoje nietypowe właściwości: szmaragdy, rubiny, ametysty, tanzanity, topazy czy akwamaryny. Jeśli chcesz podarować ukochanej osobie wyjątkowy prezent, biżuteria szlachetna jest niewątpliwie odpowiednia. To nie tylko piękny gest, ale także inwestycja i pamiątka na lata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment