Piękno zaręczyn

 
By 30 stycznia 2014
SHARE :
TAGGED :

Obrączka ślubna to najważniejsza biżuteria, a czasami jedyna jaką ludzie noszą. Dla wielu osób jest ona symbolem nie tylko małżeństwa jako instytucji, ale przede wszystkim uczuć jakie małżonkowie żywią do siebie.

Czasami małżonkowie wymieniają się obrączkami, które później lądują w pudełku. W takim przypadku, zazwyczaj wytłumaczeniem jest nagły wzrost lub spadek wagi. To oczywiście jest poważny powód, ale tak naprawdę jubiler może bez problemu zmienić rozmiar tej biżuterii. Innym wytłumaczeniem jest chęć ochrony przed uszkodzeniami. W takim wypadku, obrączki są traktowane jak cenna pamiątka, z którą należy się obchodzić w bardzo delikatny sposób. Jednak nie trzeba się obawiać uszkodzeń, gdyż większość salonów w Warszawie oferuje renowację biżuterii ślubnej. Wówczas żadna rysa nie jest straszna.

Oczywiście czasami zdarza się tak, że obrączka ulega bardzo poważnemu zniszczeniu. Wówczas również może zaradzić jubiler. Wydaje się, że jubiler jest to osoba, która tylko sprzedaje biżuterię. Tymczasem do jego zadań należy również naprawa biżuterii, do której kwalifikują się obrączki ślubne. Dlatego nie należy bać żadnych uszkodzeń. Każdy jubiler posiada umiejętności, które pozwalają mu na renowację każdego rodzaju biżuterii. Oprócz umiejętności ważne są również narzędzia, którymi się posługuje. Dlatego każdy kto chciałby samodzielnie naprawić obrączki musi zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebuje szeregu narzędzi do naprawy biżuterii. Z tego powodu tańszym rozwiązaniem jest zlecenie naprawy profesjonalistom, którzy takie narzędzia posiadają. I co najważniejsze, zrobią to szybko i bezproblemowo.

Tłumaczenia są różne, ale jedno jest pewne. Im droższe obrączki, tym bardziej są ukrywane. Czasami narzeczeni kupują drogie obrączki, ale później ich nie używają z obawy, że je uszkodzą. Pamiętajmy, że każdy jubiler może nam pomóc w takiej sytuacji. Tak więc, uszkodzona czy porysowana obrączka to nie jest powód do płaczu. Wystarczy znaleźć odpowiedniego fachowca i zlecić mu naprawę.

Obrączki są jednak atrybutem małżeństw. By rozpocząć wspólną drogę przez życie trzeba się uprzednio oświadczyć wybrance!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment