Letnie sandały dla dzieci – lato 2013

 
By 18 lutego 2014
SHARE :
TAGGED :

Obecność lata sprawia, że nasze dzieci zamieniają się w małe diabełki, które ciągnie na zewnątrz z siłą wprost proporcjonalną do tego, ile czasu musiały one spędzić w mieszkaniu. Jako rodzice nie będziemy mieli większego wyboru i będziemy musieli podyktować się pod wymagania naszych dzieci. Przy tym wypadałoby zadbać odpowiednio o ich ubiór.

Noszenie sandałów przez dzieci latem

Sandał jest wygodnym obuwiem, które niewątpliwie docenia każdy z nas. Przewiewność pozwala stopie oddychać swobodnie, słońce jest w stanie opalić delikatnie skórę i generalnie mamy z tego same korzyści. Jednak to, co dobre dla nas, niekoniecznie musi być dobre dla naszych dzieci.

Dzieci mają to do siebie, że nieustannie mają styczność z brudem oraz zarazkami. Ich naturą jest brudzić się w wyniku poznawania świata. Dlatego też sandały dziecięce mogą wydawać się nienajlepszym pomysłem – wszak będą zwiększały szansę dostania się zakażenia do skóry dziecka. Sandały dla dzieci są przewiewne, ale przez to również nie chronią przed wszelakimi kałużami, w które tak kochają wskakiwać dzieci. Nie ochronią również przed skaleczeniami podczas zabaw, co może prowadzić do zakażenia bakteryjnego.

Niemniej, sandały dziecięce posiadają również zaletę w postaci zapewnienia dziecku dużej przewiewności. Skóra dziecka potrzebuje swobody i ograniczanie jej poprzez zakładanie w ciepłe dni pełnego obuwia może fatalnie odbić się na zdrowiu i rozwoju dziecka. Jeśli słońce oraz powietrze będą w stanie dotrzeć do skóry dziecka, w efekcie będzie przyczyniało się to do rozwoju stopy dziecka. Poza tym jeśli pojedziemy nad morze, chodzenie po plaży w pełnym obuwiu dziecięcym może zakończyć się fatalnie oparzeniami oraz odciskami czy pęcherzami na stopie.

Dlatego też zakładanie sandałów dziecięcych jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż trzymanie się kurczowo pełnego obuwia. Dziecko będzie miało możliwość prawidłowego rozwoju swojej stopy, a nawet jeśli nieco się pobrudzi to w rzeczywistości kontakt z zarazkami pobudzi działanie układu odpornościowego do jeszcze bardziej wzmożonej działalności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment