Jak dobrać idealne legginsy sportowe na fitness?

 
By 21 kwietnia 2018
SHARE :
TAGGED :

Legginsy stały się absolutnym hitem modowym. Wiele kobiet decyduje się na ich zakładanie, gdyż podkreślają one smukłość sylwetki i zapewniają komfort w trakcie ćwiczeń. Dzięki odpowiednio dobranym legginsom można czerpać prawdziwą przyjemność z treningu. Niestety wiele osób ma duży problem z doborem dobrego rozmiaru tej części garderoby. O czym należy pamiętać podczas zakupów legginsów? Które z nich cechują się wysoką jakością wykonania oraz zapewniają komfort noszenia?

Jak dobrać legginsy sportowe?

Na samym początku należy wziąć pod wagę:

  • rodzaj materiału,
  • krój,
  • grubość szwów,
  • szerokość gumy w pasie,
  • długość spodni.

Dzięki tym parametrom będzie istniała możliwość dobory najlepszych spodni. Wszystko to przyczyni się do poprawy komfortu ćwiczenia oraz  samopoczucia. To bardzo dobre rozwiązanie i warto o tym pamiętać. W celu wybrania idealnej pary legginsów należy je przymierzyć i zrobić w nich kilka szerokich kroków. Następnie należy kucnąć i wykonać kilka wykroków.

Gdzie kupić legginsy?

Tego typu części garderoby dostępne są w wielu sklepach sportowych oraz online. Przebywanie w nich na siłowni przyczyni się do poprawy komfortu ćwiczenia i do zwiększania osiągnięć sportowych. Warto podkreślić, że chodzenie na siłownię wręcz wpisało się w obecne ramy modowe. Często nawet nie liczy się to, jak się ćwiczy, a jak się wygląda. Odpowiednia długość spodni zakrywająca kostki jest bardzo ważnym elementem. Dzięki temu osoba ćwicząca nie będzie czuła zażenowania z powodu zbyt krótkich spodni, które odsłaniają część łydki. Gumka w pasie nie może być byt szeroka, gdyż przyczyni się to uczucia większego ucisku i dyskomfortu. W takim miejscach skóra często się poci, co prowadzi do odparzeń. Grubość szwów również jest istotna. Warto wybierać modele o nieco szerszych szwach. Należy też dobrać krój odpowiedni do swojej figury.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment