Jak eksponować odzież damską w sklepie?

 
By 2 lutego 2014
SHARE :
TAGGED :

Jeśli wejdzie się do jakiegokolwiek sklepu, w którym eksponowana jest odzież damska to można tam z łatwością znaleźć ułożone ubrania w sposób, który ułatwia ich przeglądanie zwłaszcza jeśli poszukuje się czegoś konkretnego.

W najlepiej ułożonych i zorganizowanych sklepach pomieszczenie sklepowe jest podzielone na różne działy, z których każdy mieści inne rodzaje ubrań. W jednych z nich znajdują się ubrania na zimę, gdzie indziej na lato, a w jeszcze innej części sklepu – na wszystkie te pory równocześnie, tzw. ubrania uniwersalne. W każdym z działów można znaleźć podkategorie czyli na przykład wieszaki (całe regały) z bluzkami, obok ze swetrami, a jeszcze obok ze spodniami. I tak rozłożone oraz wyeksponowane jest to w całym sklepie.

Większość ubrań jest umieszczona na wieszakach i szukając w ten sposób można znaleźć dwa rodzaje najsensowniejszego ułożenia ubrań. W jednym z nich eksponowane są na wieszakach tylko pojedyncze rozmiary z wybranego modelu. Jeśli chce się tam znaleźć jakiś inny rozmiar to trzeba porozmawiać z obsługą, która znajdzie go na półkach z boku sklepu lub na zapleczu.

Drugi sposób ułożenia to taki kiedy na wieszakach znajdują się wszystkie rozmiary każdego modelu. Tam z reguły rozmiar mniejszy zawsze poprzedza rozmiar większy (lub odwrotnie) i dzięki temu bardzo łatwo można znaleźć to, czego się szuka.

Tak eksponowana jest odzież damska w najlepiej zorganizowanych sklepach i do tego wzorca powinny się dostosowywać te sklepy, które jeszcze takowego nie mają. Oczywiście nie dotyczy to sklepów internetowych, których ekspozycje to po prostu fotografie razem z wymienionymi rozmiarami i opisanymi właściwościami danego produktu. Zazwyczaj dany produkt posiada parę fotografii (w tym również z modelką, jak i produktu „luzem”) by dostarczyć klientkom jak najlepszego poglądu na oglądaną przez nie odzież damską. W e-sklepach nie mamy możliwości przymierzenia danego produktu, dlatego właściciele sklepów internetowych szczegółowo opisują sposób mierzenia danej odzieży, by jak najlepiej dopasować produkt do swojej sylwetki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment