Korekcja wzroku – wystarczy kupić właściwe okulary

 
By 19 września 2015
SHARE :
TAGGED :

Korygowanie wzroku stało się właściwie obowiązkową czynnością w erze internetu i zmasowanego napływu nowych technologii. Niestety niewiele osób rozumie aspekt doboru właściwych okularów. Sporo ludzi dalej wierzy w stereotypy o okularnikach i ludziach mających problemy ze zdrowiem. W artykule poznasz szereg rad dotyczących wyboru okularów i przekonasz się, że to gadżet bardzo modny i wpływający jednocześnie na indywidualny wizerunek. Przejdźmy zatem do konkretów.

W jaki sposób dopasować właściwości okularów do kształtu twarzy i koloru włosów?

 

Zacznijmy od tego, że długoterminowo efektywne okulary dobiera się do kształtu twarzy, a także do podstawowych wad wzroku. Najbardziej uniwersalnymi soczewkami są obecnie soczewki progresywne. Dzięki nim zobaczysz wszystkie elementy z bliska oraz z daleka, czy z obszaru pośredniego, np. siedząc przed komputerem. Dobrze jest dopasować okulary Oakley do kształtu twarzy. różowe okularyStandardowo spotyka się pięć typów twarzy. To twarz odpowiednio kwadratowa, okrągła, prostokątna, trójkątna (inaczej mówiąc przypominająca serce, owalna). Do twarzy kanciastych najlepiej pasują okulary kontrastujące, tzn. owalne, okrągłe, ewentualnie kocie (takie modele idealnie sprawdzają się u modnych pań). W przypadku twarzy okrągłej wybieraj okulary mocno geometryczne. Wtedy naturalnie wyostrzysz rysy twarzy. Twarz owalna jedynie jest uniwersalna pod względem wyboru oprawek. Jeżeli masz włosy czarne, wtedy najlepiej dobierać podobnie kolorystycznie oprawy. Osoby z kolorem włosów blond mogą natomiast postawić na oprawki złote.

Wizyta w salonie optycznym bardzo przydatna przed zakupem drogich okularów

Jeżeli nie znasz się za bardzo na okularach, a nie chcesz stracić pieniędzy przy ich zakupie zgłoś się na bezpłatne konsultacje do salonu optycznego. Większość salonów optycznych jest wyposażona w profesjonalne stanowiska do badania wady wzroku. Połączysz zatem przyjemne z pożytecznym. Wybierz zatem racjonalnie okulary i daj znać, czy ten zakup ci się faktycznie podoba.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment

materace zwykłe