W jaki sposób dopasować oprawki do kształtu twarzy?

 
By 6 września 2015
SHARE :
TAGGED :

Salony optyczne cieszą się rosnącą popularnością wśród ludzi w naprawdę różnym wieku. W okularach zerówkach lub modelach przeciwsłonecznych chodzą osoby młode i starsze. Duży wybór soczewek i oprawek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie na nowoczesnym rynku optycznym. Nie każde okulary jednak pasują automatycznie do twojego wizerunku. Potrzeba chwili uwagi, aby dostosować oprawki do kształtu twarzy. W artykule otrzymasz zestaw profesjonalnych rad pozwalających idealnie zoptymalizować tego typu zakup.

Charakterystyka kształtów twarzy i zasady doboru właściwych okularów

Masz do czynienia z następującymi kształtami twarzy:

1. kwadratowym i prostokątnym (bardzo zbliżone),
2. okrągłym,
3. owalnym,
4. trójkątnym (sercowatym).

Najbardziej uniwersalnym formatem twarzy w przypadku wyboru okularów jest format owalny. Do niego pasują oprawki geometryczne i zoptymalizowane delikatnymi krawędziami. Osoby charakteryzujące się prostokątnym i kwadratowym wyglądem powinny stawiać na dość szerokie oprawy, koniecznie owalne dla dobrego kontrastu. Odwrotnie powinny postąpić osoby z twarzą okrągłą. Sercowate twarze dobrze wyglądają w okularach motylach lub okrągłych modelach. Dobrze sprawdzą się u takich osób okrągłe okulary Miu Miu o delikatnie kocich rysach. Kontrast w przypadku dopasowania okularów do twarzy jest zawsze najważniejszy. W ten sposób zapewniasz sobie solidny wizerunek. Nie jest zatem trudno dopasować okulary do kształtu twarzy. Grunt to dobrze uświadomić sobie kształt, najlepiej z pominięciem opadających włosów. Dzięki wskazówkom zapewnisz sobie maksymalny komfort użytkowania markowych okularów.miu miu okulary

Każdy znajdzie na rynku optycznym coś dla siebie

Niezależnie od kształtu twarzy masz szansę dobrać właściwe oprawki. To akurat jeden z najważniejszych plusów nowoczesnego sektora optycznego. Zamawiaj oprawki indywidualnie wykonanie, najlepiej u optyka. Nie musisz jednak rezygnować z markowych modeli okularów. Wystarczy po prostu rozejrzeć się na rynku. Jakie okulary dobierzesz do własnego wyglądu?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment