Wykorzystanie laminatów tekstylnych w przemyśle motoryzacyjnym i nie tylko

 
By 14 lipca 2015
SHARE :
TAGGED :

Laminaty tekstylne dla przemysłu motoryzacyjnego

Może nie każdy z nas ma wyobrażenie jak szerokie zastosowanie maja laminaty tekstylne w otaczającym nas świecie. Laminaty tekstylne czyli kompozycja dwóch odmiennych cechami komponentów tworzy idealny materiał, jaki ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach przemysłu. Zajmijmy się przemysłem motoryzacyjnym przez chwilę, a uświadomimy sobie rolę i udział laminatów w
naszym codziennym życiu

Można oczywiście spróbować laminacji we własnym zakresie. Przykładem jest poniższy film:

 

Elementy produkowane z laminatów tekstylnych w samochodach

Pokrowce samochodowe. Dzianina, z jakiej są wykonane, welury tapicerek, podsufitki to wszystko są laminaty wykorzystane w przemyśle motoryzacyjnym. Plastikowe osłony przeciw słoneczne, ale i owiewki motocyklowe to laminaty. Nie ma samochodu bez podłogowej wykładziny, a ona też jest wykonana z laminatu tekstylnego. Widzimy już na pierwszy rzut oka, iż inne kompozycje laminatu będą wykorzystane do naszych obić samochodowych, inne do tapicerki, czy podsufitki, a jeszcze inne na wykładzinę podłogową, jak musi być znacznie bardziej odporna na ścieranie wilgoć, czy zmiany termiczne.

Elementy wygłuszające z laminatów

Elementy wygłuszające, pianki użyte do tego mają zupełnie inną strukturę, lecz są również laminatami tekstylnymi. Wszelkie izolacje termiczne, zarówno te odporne na niskie jak i bardzo wysokie temperatury w naszym samochodzie wykonane są z laminatów, również o zupełnie innych właściwościach. Zagłówki samochodowe, element będące dodatkowym, lecz niezbędnym wyposażeniem w aucie są również wykonane z tego uniwersalnego materiału, a najlepszym przykładem mogą być foteliki samochodowe, czy siedziska dla dzieci. Wiele, bardzo wiele innych elementów jakie możemy sobie tylko wyobrazić ale nie jesteśmy w stanie wyliczyć, jakie składają się na wyposażenie naszego samochodu stanowią laminaty tekstylne. Jest ich tak wiele i mają tak szerokie zastosowanie, jakie nie posiada żaden inny materiał do produkcji tak różnorodnych przedmiotów. Mając taki przekrój i pogląd na zastosowanie laminatów tekstylnych w przemyśle nie tylko motoryzacyjny, nie jest ciężko stwierdzić że otaczają one nas codziennie dookoła i gdyby ich zabrakło nasze życie zmieniło by się diametralnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment