Inwestuj w języki!

 
By 30 kwietnia 2014
SHARE :
TAGGED :

Humaniści nie są na straconej pozycji! Otaczająca nas globalizacja wymusza na młodych osobach naukę bardzo niszowych języków obcych. Dzięki tej specjalistycznej wiedzy absolwenci stają się łakomym kąskiem dla wielkich korporacji.

Chiński? Po co komu znajomość tak mało popularnego, zwłaszcza w naszej ojczyźnie, języka? W końcu, menu barów chińskich już dawno zostało przetłumaczone! No cóż, tylko ignorant może zapomnieć, jaką potęgą gospodarczą jest nasz azjatycki przyjaciel. Ostatnio, gotów był nawet, w dość symboliczny sposób, wykupić europejski kapitał!

Korporacje już od wielu lat poszukują lingwistycznych specjalistów. Zasobność krajów skandynawskich spowodowała, że nie trudno dziś o kursy języka duńskiego czy szwedzkiego. Świeżo rozwarty niemiecki rynek pracy motywuje polską nację do nauki dość twardej gwary sąsiada. Są też tacy, którzy, myśląc o podróżowaniu, z chęcią kują hiszpańskie i portugalskie słówka.

Rosnąca moda na „chińszczyznę” szybko sprowadzi do nas zapotrzebowanie na zaznajomienie się z równie „szeroko” stosowanym językiem hinduskim. Wciąż niesłabnie zapotrzebowanie na popularny dziś język angielski już od kilku lat „płynie” asortymentem kursów językowych.

Międzynarodowe firmy często współpracują z zagranicznym kontrahentami. Sieć biznesowych powiązań rozciąga się od słonecznej Kalifornii po zaśnieżoną Kamczatkę. Szerokim polem do popisu jest praca w obsłudze klienta zagranicznego. Współczesny marketing nie może odbywać się bez „spamowania” ofertą przeróżnych obszarów naszego globu. Udział w negocjacjach jest o tyle bardziej owocny, o ile przedstawiciele potrafią w sposób „niezaburzony” przeprowadzić rozmowę – znajomość języka drugiej strony pomaga!

Nauka języków obcych jest przyszłościowa. Ta cenna wiedza owocuje dziś w wielkich koncernach. Bo bez nich trudno mówić o przydatności „niszowych” języków na co dzień.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Inwestuj w języki!, 10.0 out of 10 based on 1 rating
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment