Antyramy i ich zastosowanie

 
By 27 kwietnia 2017
SHARE :
TAGGED :

Antyramy, zresztą jak sama nazwa wskazuje, są przeciwieństwem klasycznych ramek do zdjęć. W skład zwykłej ramki wchodzi szybka oraz oparcie, a zdjęcie jest oprawione. W antyramie znajdują się natomiast tylko szybki.

Antyramy i ich zastosowanie w dekoracji wnętrz

Najczęściej w sklepach spotkać można antyramy wykonane ze szkła lub ze szkła i płyty MDF. Rzadziej w sprzedaży dostępne są antyramy z płyty wiórowej czy pilśniowej. Warstwa wierzchnia niekiedy wykonywana jest z pleksi, które to jest materiałem elastycznym i bezpieczniejszym niż szkło. Przy tym obie części antyramy łączy się przy pomocy specjalnych klipsów lub klamerek. Istnieją antyramy stojące lub do zawieszenia na ścianie.

Antyramy są przede wszystkim dekoracyjnymi. Dlatego też coraz częściej produkowane są ze szkła mlecznego czy pozłacane. Również i ich kształty bywają dość mocno zróżnicowane. W sklepach spotkać można te prostokątne i kwadratowe, a także owalne czy te przypominające esy-floresy. Niektóre z nich wyposażone są w podświetlenie czy antyrefleks.

Co warto wiedzieć o antyramach?

Okazuje się, że w klasyczne ramki wstawić można jedynie płaskie fotografie, tymczasem w niektóre antyramy mieszczą nawet lekko wypukłe powierzchnie. Są to jednak zwykle antyramy wykonywane na specjalne zamówienie. Jednak całość zawsze prezentuje się bardzo efektownie. W taką wypukłość wstawić można między innymi pamiątkę z wakacji w postaci piasku i nie tylko.

Poza tym antyramy są przeznaczone są nie tylko do fotografii różnego rodzaju. Doskonale prezentują się w nich także szkice czy rysunki. Podobnie jest zresztą z mapami, planami miast, listami czy notatkami. Możliwości jest więc wiele. Ponadto dobrym i ciekawym pomysłem wydaje się także wstawienie w antyramy zasuszone liście i kwiaty, pierwsze bilety do kina i teatru czy zaproszenia na różne okazje. Dzięki temu piękne pamiątki mogą zostać dobrze wyeksponowane. Antyramy sprawdzają się w tym przypadku niemal idealne. Mogą stanowić świetną ozdobę każdego mieszkania i nie tylko.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment