Kredki dla twojego dziecka

 
By 23 grudnia 2013
SHARE :
TAGGED :

Dzieci uwielbiają rysować. W zasadzie każde dziecko miało styczność z kredkami czy farbami. Za pomocą przyborów do rysowania najmłodsi mogą wyrażać swoje uczucia i przekazywać dorosłym swoje prawdy o świecie i innych ludziach. Dzieci lubią rysować ponieważ jest to dla nich pewna forma stwarzania własnego świata, rysowania własnych marzeń i utopii. Poprzez rysunki wyrażają to co czują. Barwami naznaczają światy. Stwarzają także nowe światy, światy kosmiczne, światy bajkowe z księżniczkami, światy w których rządzą smoki albo potwory z chmur. I pomyśleć, że to wszystko za pomocą kilku małych kredek w małym, kolorowym pudełeczku.

Jakie kredki wybrać?

Rodzice często zastanawiają się, jakie kredki kupić dla dziecka. W sklepach obecnie jest ogromny wybór kredek. Producenci kredek wymyślają nowoczesne kredki, opakowane są one w nowoczesne pudełeczka, żeby zainteresować dziecko wesołym obrazkiem. W sprzedaży dostępne są kredki ołówkowe, kredki pastelowe czy świecowe i wiele innych kredek. Najbardziej popularne są kredki świecowe. Używane są one do rysowania przez najmłodsze dzieci. Wyprawka do przedszkola obejmuje bowiem właśnie tego typu kredki i blok do rysowania. W przedszkolach coraz częściej organizowane są warsztaty twórcze, zajęcia rysunku, zabawy rysunkowe i wiele innych tego typu. Dzieciom bardzo podobają się takie formy ekspresji i zabawy.

kredki-dla-dzieciKredki pakowane są najczęściej w kolorowe pudełka po sześć, osiem, dziesięć albo dwanaście sztuk. W sprzedaży dostępne są także zestawy, na które składa się więcej kredek na przykład: osiemnaście, dwadzieścia cztery. Badania socjologiczne pokazują, iż duże zestawy kredek uwielbiają dostawać w prezencie dziewczynki. Mają one wtedy duży wybór. Mogą łączyć kolory i wybierać różne kredki do swoich małych dzieł. Chłopcom wystarczą zestawy dwunastu kredek. Rysunki dziewczynek są najczęściej malowane kolorami ciepłymi, przeważa żółty, różowy, czerwony, zielony, fioletowy. Chłopcy najczęściej wykorzystują do swoich prac kolory takie jak: niebieski, fioletowy, brązowy, czarny, granatowy, zielony i pomarańczowy.

Kredki dla młodszych i starszych dzieci

Rodzice powinni odpowiednio dobierać kredki dla swoich dzieci. Dla najmłodszych doskonałym wyborem będą kredki świecowe. Dla dzieci starszych polecane są kredki ołówkowe. Ważne jest również to, by od samego początku zwracać uwagę na dziecięce rysunki. Należy przyglądać się postaciom występującym na rynkach, a także zdać sobie sprawę z faktu, iż może w naszym dziecku drzemie potencjalny artysta. Jeżeli zaobserwujemy, że dziecko ma talent w tym kierunku, to warto zapisać pociechę na warsztaty rysunkowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Kredki dla twojego dziecka, 7.0 out of 10 based on 1 rating
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment