Dlaczego picie soków jest tak bardzo zdrowe?

 
By 22 lipca 2015
SHARE :
TAGGED :

Picie soków świeżo wyciśniętych z warzyw i owoców pozwala w bardzo szybkim tempie poprawić stan naszego zdrowia. Co ważne, soki te powinny zostać zrobione samodzielnie, a nie kupione w sklepie. Soki, które wyciskamy ze świeżych warzyw i owoców są bogate w nieprzetworzone witaminy i substancje odżywcze. Soki ze sklepów zostają poddane licznym procesom pasteryzacji, przez co tracą część substancji odżywczych. Jeśli nie chcemy kupować sobie od razu własnej sokowirówki, wyjściem z sytuacji może być kupno jednodniowego soku ze sklepu. Są to soki droższe od soków butelkowanych lub tych, które znajdują się w opakowaniach na sklepowych półkach, jednakże są zdecydowanie zdrowsze.

Warto wiedzieć

Poza tym, że nie są pasteryzowane, to pozbawione są sztucznego cukru, który znajduje się w sokach z kartonu. Substancje słodzące zawarte w sokach z kartonu mają niestety tak wysokie stężenie, że codzienne picie takiego soku może doprowadzić do przytycia w szybkim tempiesokowirówki7 o kilka nawet kilogramów. Poza tym, soki z kartonu rozcieńczane są wodą.
Sokowirówka kupowana do wyciskania soków powinna być wybierana z najwyższym zainteresowaniem. Wszak to od jakości sokowirówki zależy to jak dobrze będzie nam się soki wyciskało. Najlepsze sokowirówki mają moc, która pozwala wycisnąć sok nawet z liści brzozy lub z korzeni.
Warto pić soki świeżo wyciskane ze świeżych warzyw i owoców, bo tylko dzięki piciu takich soków substancje odżywcze jak najszybciej trafiają do naszego krwiobiegu.

Sok z rana jak śmietana

To, co wypijamy, szybko wchodzi w skład budulca, z którego tworzą się nowe komórki naszego ciała. Dlatego każdego ranka powinniśmy pić sok ze świeżo wyciskanych warzyw lub owoców. Jest to prawdziwa fontanna zdrowia. Pamiętajmy, że skóra odnawia się całkowicie raz na 4 tygodnie. Jeśli przez co najmniej miesiąc będziemy pili regularnie świeżo wyciskane soki, to możemy liczyć na widoczne efekty w postaci lepszego wyglądu. Szczególnie widoczne jest to wówczas, gdy porównamy skórę osób, które soków nie piją ze skórą osób, które soki piją regularnie przez długi czas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment