Jak zadbać o komfort snu

 
By 13 kwietnia 2016
SHARE :
TAGGED :

Do wygodnego materaca wracamy tak chętnie jak do najlepszego przyjaciela. Jest gwarancją dobrego samopoczucia, przytuli i sprawi, że zmęczenie zniknie. Dlatego decyzję o zakupie właściwego materaca należy podjąć robiąc wcześniej rozeznanie. Materace sprężynowe należą do najbardziej trwałych i wytrzymałych i cieszą się dużą popularnością. To, czy wybierzemy materac  twardy czy średnio twardy, zależy  od tego jaki rodzaj spania lubimy.

Materace typu Bonnell posiadają najwyższą strefę twardości i należą do klasycznych systemów sprężynowania. Sprężyny są tutaj połączone drutem, czasem bywa, że są skrzypiące. Materace typu kieszeniowego w swojej konstrukcji posiadają dużą ilość sprężyn umieszczonych w osobnych kieszonkach. To rozwiązanie całowicie usuwa odgłosy uginających się sprężyn. Zależnie od zastosowania drutu o różnej grubości, wyróżniamy materace o siedmiu stopniach twardości.  Naprawdę można dobrać coś do swoich potrzeb. Powłoki wykonane z materiałów naturalnych sprawiają, że materac oddycha.

materace antyalergiczne

Optymalne dopasowanie materaca do krzywizny kręgosłupa zapewnia najwyższy komfort snu, w materacu sprężynowym istotne są strefy podparcia, które należy odpowiednio dobrać do ciała. Taka konstrukcja zapewnia maksymalny komfort w czasie snu. Nakładki na materace  nawierzchniowe, nie tylko chronią i zabezpieczają materac główny przed zniszczeniem i zabrudzeniem, ale  przede wszystkim pomagają dostosować twardość  powierzchni materaca do zmieniających się przyzwyczajeń. Materace typu kieszeniowego są przekładane filcem, włóknami kokosowymi, pianką poliuretanową i tym podobnymi materiałami.

Konieczne do poznania wiadomości na temat materacy sprężynowych, znajdują się na http://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/

To one decydują o elastyczności materaca. W przypadku materacy sprężynowych istotne znaczenie ma wierzchnia warstwa i powłoka ochronna. Powinna być praktyczna i łatwa do zdejmowania, by można było ją często prać. Ma to znaczenie szczególnie dla alergików, którzy są uczuleni na kurz i roztocza. Warto wspomnieć, że materace sprężynowe nie sprzyjają gromadzeniu się roztoczy i świetnie przez to nadają się dla  dzieci i osób ze skłonnością do alergii.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment

materace zwykłe