Najlepsze akcesoria dziecięce, czyli nocniki z melodyjkami

 
By 21 lutego 2014
SHARE :
TAGGED :

Rodzice zdają sobie sprawę z tego, że prędzej czy później przyjdzie odpowiedni moment na to, aby nauczyć dziecko korzystać z toalety. Zanim to jednak nastąpi, takim gadżetem przygotowującym do tego, jest nocnik. To nieduży pojemnik, na kształt zwykłego sedesu, który można wykorzystać do przyuczenia dziecka w danej kwestii. Problem jednak polega na tym, iż tak duże urozmaicenie dostępne na rynku, wprawia w zakłopotanie. Zwyczajnie w świecie nie wiadomo, który nocnik wybrać.

Proste nocniki

W sprzedaży dostępne są zwykłe, prosto wykonane nocniki dla dzieci, które maja jedynie służyć załatwieniu potrzeb fizjologicznych dziecka. Nie czerpie ono przyjemności z tego względu, że na nim siedzi. Jest więc to niespecjalnie zachęcający artykuł, który wręcz zniechęca do dłuższego posiedzenia. Dlatego też rodzice często postanawiają poszukać nocnika bardziej wyszukanego, który sprawi też radość z tytułu samego siedzenia.

Nocniki z dodatkowymi funkcjami

W tym momencie niewątpliwie należy wymienić te nocniki, które mają wbudowane specjalne urządzenia, które wydobywają z siebie specyficzne, miłe dla dziecięcego ucha melodie. Przeważnie nocniki tego rodzaju uruchamiają w czasie, kiedy dziecko oddaje mocz. Są skonstruowane na zasadzie czujników, dzięki czemu dziecko wie, że kiedy zrobi co należy, nocnik mu zagra. Jest to trochę zabawne, ale dla dzieci z kolei bardzo motywujące. Są również takie nocniki, które grają bez przerwy. Wystarczy je tylko włączyć.

Jak się okazuje grający nocnik nie spełnia oczekiwań każdego dziecka. Niektóre dzieci nie mają ochoty, aby coś na czym siedzą, wydobywało z siebie jakiekolwiek dźwięki. Czasem się ich po prostu boją. Dlatego rodzice muszą dostosować nocnik do oczekiwań swojego dziecka, jeżeli oczywiście chcą, aby ten im po prostu służył. W przeciwnym razie będzie to zakup kompletnie nieprzydatny. A wiadomo, że musi służyć w konkretnym celu. Melodie potrafią działać nieco odwrotnie i zniechęcać dziecko, a wtedy taki nocnik można po prostu odstawić na bok, bo nie będzie mu potrzebny.

Jednym z najlepszych producentów dziecięcych nocników jest marka OKT kids, która na swojej stronie internetowej zapewnia również wiele dodatkowych informacji dotyczących zarówno produktów, jak i kwestii związanych z komfortem małych dzieci. Poszukiwania tego rodzaju produktów z pewnością nalezy rozpocząć od witryny internetowej OKT kids!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment

dziecko