Nawilżanie powietrza polepsza atmosferę w domu

 
By 29 grudnia 2014
SHARE :
TAGGED :

W każdym mieszkaniu warto pomyśleć o urządzeniu, które sprawi, że oddychanie będzie dla nas łatwe i przyjemne. Nawilżacz powietrza działa przede wszystkim na problemy z układem oddechowym, zmęczenie, problemy ze zdrowiem dzieci i zwierząt, problemy ze snem oraz napięcie nerwowe. Poza tym ma pozytywny wpływ na wzrost i zdrowie roślin, a dodatkowo zmniejsza ilość kurzu osadzającego się w mieszkaniu.
Wilgotność względna w mieszkaniu powinna być utrzymywana na poziomie około 40%-60%. Ale co to jest wilgotność względna? Otóż jest to zawartość pary wodnej w powietrzu. Jest to ilość zmienna, w zależności od warunków jakie panują w mieszkaniu. Zimą, kiedy zamykamy okna, a przy tym uruchamiamy ogrzewanie i w mieszkaniu robi się duszno i ciepło, wilgotność powietrza jest na bardzo niskim poziomie. Warto wtedy pomyśleć o tym, że nawilżacz powietrza posiada pozytywny wpływ na zdrowie zarówno nasze, jak i osób mieszkających wspólnie z nami.
urzadzenie-nawilzajaceDziałanie nawilżaczy powietrza można opisać bardzo łatwo. Są to po prostu urządzenia wytwarzające delikatną mgiełkę zapewniającą optymalną wilgotność powietrza. Praca większości takich sprzętów jest regulowana higrostatem, który utrzymuje nawilżenie na poziomie, jaki sami ustawimy. Jest to duże ułatwienie, dzięki czemu wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu będzie zawsze na odpowiednim poziomie.
Istnieją również nawilżacze wyposażone dodatkowo w oczyszczacz powietrza. Ich działanie jest dodatkowo wzbogacone o zasysanie powietrza, które za pomocą wody zostaje oczyszczone z drobinek kurzu oraz pyłków. Metodę tą można porównać z oczyszczaniem się powietrza podczas deszczu.

System antybakteryjny w nawilżaczach

Nawilżacze powietrza posiadają dodatkowo system antybakteryjny, co sprawia, że wydostająca się z nich para wodna nie zawiera zarodników bakterii, a w urządzeniu nie tworzą się glony.
Nawilżacz powietrza powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu. Urządzenie takie nie jest drogie, a zapewnia nam komfort oddychania oraz lepsze zdrowie. A jeśli zdecydujemy się na oczyszczacz powietrza, będziemy mogli cieszyć się czystym powietrzem w naszych czterech kątach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Nawilżanie powietrza polepsza atmosferę w domu, 9.0 out of 10 based on 1 rating
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment