Poznaj zalety audiobooków dla dzieci!

 
By 26 października 2021
SHARE :
TAGGED :

O dobrodziejstwach, jakie wynikają z regularnego czytania książek, mówi się wiele. Dotyczy to szczególnie dzieci, które dopiero uczą się budować wypowiedzi, argumentować opinie czy relacjonować zdarzenia. Niemniej jednak nie zawsze pociechy mają czas i ochotę na czytanie książek. Na szczęście można zaznajomić je ze światem literackim w inny sposób, korzystają z audiobooków dla dzieci. Oto ich zalety.

Słuchać audiobooków można wszędzie

Audiobook dla dzieci charakteryzuje się tym, że posiada on pełnowartościowy, niezmieniony tekst, który znajduje się w książce. Audiobooki nie są opracowaniami książek – ich idea polega na tym, że ktoś inny czyta je za nas, abyśmy my mogli skupić się na słuchaniu tekstu. A słuchać można tak naprawdę wszędzie, co doceniają nie tylko dorośli, ale i dzieci. Wiele z nich dojeżdża do szkoły komunikacją miejską, dlatego doskonałym wypełnieniem czasu spędzonego w autobusie będzie właśnie audiobook. Słuchanie audiobooków dla dzieci może okazać się doskonałym sposobem na relaks, szczególnie po ciężkim dniu w szkole. Daje też możliwość wyciszenia się i oderwania od świata rzeczywistego, przy jednoczesnym niemęczeniu oczu. 

Nie tylko lektury audio

Powszechnie uważa się, że audiobooki dla dzieci to głównie lektury, z których treścią najmłodsi nie chcą zapoznawać się w formie papierowej. Niemniej jednak okazuje się, że wybór tytułów jest bardzo duży. Wśród audiobooków dostępnych na stronie virtualo.pl znajdziemy propozycje zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Słuchanie audiobooków może być nie tylko przyjemnością, ale również dawać dziecku dokładnie to samo, co czytanie książek w tradycyjnej, papierowej formie. Mowa tutaj oczywiście o poszerzaniu słownictwa czy zaznajomieniu z różnorodnymi strukturami gramatycznymi. Co więcej, audiobooki, tak ja i zwykłe książki, przekazują dziecku pewne wartości, uczą godnych naśladowania postaw życiowych czy też traktują o uczuciach, z których rozpoznawaniem czy okazywaniem dzieci bardzo często mają problemy.

Audiobook – książka bez przymusu

Niektóre dzieci uwielbiają czytać książki, jednak prawdą jest, że na co dzień zwyczajnie nie mają na to czasu. Inne zaś trudno w jakikolwiek sposób zachęcić do tego, by udały się do księgarni czy biblioteki. Przymuszanie dzieci do czytania książek nie ma większego sensu, gdyż często prowadzi do jeszcze większego zniechęcenia ze strony malucha. Co więc może zrobić rodzic w takiej sytuacji? Z pewnością nie warto czekać, aż dziecko samo zmieni zdanie i przekona się do książek. Warto zaproponować mu ciekawe audiobooki dla dzieci, dzięki którym będzie on mógł przekonać się, jak interesujące mogą być treści literackie. Wśród audiobooków dla dzieci znaleźć można prawdziwe klasyki literatury, które każde dziecko powinno poznać. Niemniej jednak rodzice znajdą również wiele współczesnych pozycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci w różnym przedziale wiekowym. Warto postawić na audiobooki dla dzieci także w przypadku dzieci z wadami wzroku, który szybko męczy się podczas czytania. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment

Słuchanie audiobooka