Przygotowanie paczki

 
By 25 sierpnia 2016
SHARE :
TAGGED :

Zanim zlecisz przesyłkę typu „od drzwi do drzwi” firmie kurierskiej należy najpierw przygotować odpowiednio samą paczkę. Na szczęście cały proces nie jest zbyt czasochłonny. Oczywiście pod warunkiem jeśli masz pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria.

Zabezpieczenie przedmiotu

Zacznijmy od zabezpieczenia przedmiotu który ma być przewieziony. Do tego celu nada się najlepiej folia pęcherzykowa. Owijasz ją wokół przedmiotu a dzięki temu że folia jest elastyczna i dobrze przylega będzie on zabezpieczony ze wszystkich stron. Folia pęcherzykowa gwarantuje Ci znakomitą amortyzację i ochronę na wypadek uderzeń i obić mechanicznych. Świetne zrobisz używając jej do zabezpieczenia kruchych przedmiotów takich jak wazony lub talerze. Sprawdzi się także bardzo dobrze przy innych obiektach.

Oklejanie i wypełnianie

Skoro folia pęcherzykowa jest już owinięta to czas przejść do jej oklejenia. Do tego celu użyj taśmy samoprzylepnej o odpowiedniej przyczepności. Dzięki takiej taśmie zabezpieczysz się przed ewentualnym wyślizgnięciem obiektu z folii. Pamiętaj jednak aby nie kleić wszystkiego zbyt mocno. Kolejny krok to wypełnienie pudełka kartonowego w którym będzie przewożony przedmiot. Chodzi o to, aby pouzupełniać luki, które wynikają z różnicy między kształtem kartonu a obiektu. Co wykorzystać do tego celu? Najlepiej sprawdzi się papier w formie ścinek. Możesz też wykorzystać specjalną piankę foliową.

Zabezpieczanie paczek folią pęcherzykową

Ostatni etap pakowania to zabezpieczanie karton z przesyłką. Tutaj po raz kolejny potrzebna Ci będzie taśma samoprzylepna. Możesz z jej pomocą zalepić jedynie miejsca gdzie karton się otwiera, a możesz również zabezpieczyć rogi kartonu. W drugim przypadku zapewnisz sobie więcej ochrony.

Tak przygotowaną paczkę możesz spokojnie przekazać kurierowi. Jeśli chcesz być dodatkowo pewny to możesz śledzić jej pozycji podczas dostawy (takie możliwości dają współczesne firmy kurierskie). Możesz także zapytać kuriera czy paczka będzie dodatkowo umocowana w środku samochodu lub pojazdu którą będzie przewożona.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment