Sprzątanie – czy warto outsourcować?

 
By 21 lipca 2014
SHARE :
TAGGED :

Prowadzenie domu jest bardzo trudnym zajęciem, najczęściej niedocenianym. Już po kilku dniach braku sprzątania w wielu miejscach zaczynają pojawiać się zabrudzenia, coraz trudniejsze do usunięcia. Nieporządek wywołuje negatywne emocje, zwiększa presję umysłową, obniża nawet koncentrację. Wszystkie porady dotyczące szybkiego sprzątania domu lub biura warto uznać za wartościowe i wypróbować je praktycznie. Artykuł zajmuje się właśnie tym zagadnieniem.

Zachowanie porządku wpłynie realnie na twoje dobre samopoczucie

Pierwsza sprawa to przede wszystkim zarządzanie przestrzenią oraz wyeliminowanie z niej rzeczy absolutnie zbędnych. Jeżeli twój dom zamienił się w skład gratów zacznij od powolnej sprzedaży rzeczy nieużywanych od kilku miesięcy na aukcjach lub porozdawaj je za darmo. Zobaczysz, że zaczniesz stawać się stopniowo wolniejszy. Im mniej rzeczy, tym mniej sprzątania. Na pewno masz do czynienia z wieloma sezonowymi rzeczami, tj. ubrania, buty, itp. Przygotuj na nie wszystkie oddzielne miejsce, zabezpiecz wszystko pokrowcami, itp. Przedłużysz żywotność posiadanego majątku. Gdybyś nie radził sobie z podstawowymi sprawami masz szansę wynająć zaawansowane usługi sprzątania.

W jeden dzień uporasz się po takim zamówieniu z generalnymi porządkami, co bywa czasami zbawienną opcją, przed ważniejszymi wydarzeniami rodzinnymi. Największe trudności w prowadzeniu domu sprawia motywacja oraz ogrom rzeczy do zrobienia. Zaczynaj zatem od małych kroczków i podziel dom lub biuro na strefy, jak najmniejsze. Skupiaj się dzień po dniu tylko na nich. I co ciekawe posprzątasz znacznie szybciej, mając maksymalną energię. Nie rób niczego w nocy, bo nawet lekki wysiłek fizyczny po przyjściu z pracy, porą wieczorną zaburzy równowagę snu. Stopniowe wprowadzanie porządku jest najbardziej efektywną techniką, podnoszącą z dnia na dzień motywację do dalszych działań.

sprzatanie-domu

Dlaczego warto zadbać o porządek?

Zaangażowanie domowników też się przyda. Każdy członek rodziny lub pracownik powinien dbać o swoje stanowisko, miejsce życia i brać za nie odpowiedzialność. Nerwowość, negatywne emocje pochodzą zawsze z nieporządku, co zostało udowodnione w wielu opracowaniach naukowych oraz codziennej praktyce wielu domów, biur, itp. Czysty azyl warto posiadać, bo po prostu szybciej zregenerujesz siły w przyjaznym środowisku.

O używanych materiałach i sprzęcie przez profesjonalistów przeczytasz w dziale profesjonalnego sprzątania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment