Zabezpieczenie kruchego przedmiotu

 
By 18 sierpnia 2016
SHARE :
TAGGED :

Przewożenie lub przesyłanie kruchych lub łatwo tłukących się przedmiotów to wyzwanie dla firm spedycyjnych oraz dla nadawców. W końcu potrzeba naprawdę niewiele aby cenna waza się szybko stłukła w trakcie jazdy. Delikatne przedmioty wymagają z tego względu odpowiednich środków, które są dostosowane do ich specyfiki i charakterystyk.

Rozwiązanie tradycyjne

Tradycyjnym sposobem na pakowanie waz, kubków, zastawy stołowej i szkła było umieszczanie jej w papierze gazetowym lub innego rodzaju papierowym wypełnieniu pudełek. Taka metoda jest skuteczna i przynosi pożądany efekt. Trzeba jednak przyznać, że nie w każdych sytuacjach jest ona w stanie zapewnić należytą ochronę. Są takie okoliczności gdy papier w pudełku nie wystarcza. Dlaczego? Ponieważ ten materiał ma ograniczone własności amortyzujące i na pewno nie amortyzuje tak dobrze jak inne materiały.

pecherzykowa-folia

Zabezpieczenie folią

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu amortyzacji i przez to ochrony a jednocześnie nie chcesz inwestować zbyt wiele środków w zabezpieczenia to naturalnym rozwiązaniem wydaje się folia pęcherzykowa. Jest to nowatorskie zabezpieczenie, które wykorzystuje amortyzującą moc pęcherzyków powietrza. Otóż wypełniają one w oddzielnych miejscach miejsce między dwoma warstwami folii. Tworzą w ten sposób naturalną warstwę ochronną, która zapewnia sprawną ochronę przedmiotów kruchych i delikatnych. Taka ochrona jest znacznie większa niż w przypadku papieru, bo pęcherzyki nie są wypełnione maksymalnie. Folia pęcherzykowa ma w pęcherzykach ciśnienie, które jest idealne aby uniknąć pęknięcia i aby zamortyzować ewentualne uderzenia. Przez to gdy coś w nie uderza pęcherzyki się naginają chroniąc kruchy przedmiot.

Konkludując, jeśli planujesz zabezpieczyć kruchy przedmiot w trakcie przewozu to lepiej postaw na folię pęcherzykową. Koszty tego rozwiązania nie są wysokie, a efekt znacznie pewniejszy niż w przypadku papieru. Wystarczy, że owiniesz przedmiot dobrze folią i zakleisz taśmą, a będzie on naprawdę bezpieczny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment