Zadbaj o swoje wygodne spanie

 
By 14 kwietnia 2016
SHARE :
TAGGED :

Każdemu materacowi przyda się ochraniacz. Stosowany jest  między materac a prześcieradło. Ochraniacze są wykonane z różnych materiałów, z tego względu mają odmienne role do spełnienia. Najpopularniejsze są wersje higieniczne, gdzie materiał podbity jest warstwą folii, chroni to materac przed wilgocią. Są tanie i funkcjonalne. Osoby przewlekle chore mogą się starać o dofinansowanie do ochraniaczy z funduszy NFZ. Do najlepszych dostępnych ochraniczaczy obecnie należy termoizolacyjny z poliuretanem.

Budowa ochraniacza na materac

Zbudowany jest z dwóch wartsw, kanalikowej i poliuretanowej. Jedna daje użytkownikowi uczucie miękkości, druga natomiast jest odpowiedzialna za „wietrzenie”. Podkład przepuszcza powietrze,  sprawia, że materac „oddycha”. Zapobiega to rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów, które najlepiej rozwijają się w cieple i wlgoci. Ponadto materac utrzymuje ciepło, a dzięki temu, że ma znakomitą przepuszczalność śpiący na na nim człowieki się nie poci. Podkład jest funkcjonalny i higieniczny. Chroni też materac przed ewentualnymi zniaszczeniami mechanicznymi. Gęste pikowanie wzmacnia strukturę i utrzymuje prześcieradło na miejscu. Pranie w wysokich temperaturach, a to jest możliwe w przypadku tego ochraniacza, dodatkowo eliminuje szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Zdrowy sen jest gwarancją lepszego zdrowia. Dlatego warto dobry materac chronić.

Zalety ochraniaczy na materac

ochraniacz pod materac

Osłonięty ochraniaczem, mniej się ściera, poza tym nie brudzi się tak bardzo. Wypranie ochraniacza nie sprawia żadnego kłopotu, natomiast pranie materaca stanowi nie lada wyzwanie. Na rynku są też dostępne grubsze ochraniacze, wielowarstwowe. Są one przeznaczone do osłony materacy wykonanych z trawy morskiej lub gąbki. To nie są trwałe materace, wystarczają na kilka lat. Dlatego ochraniacz z włóknem kokosowym i pikowanym pokrowcem spełnia role nie tylko osłonowe, ale też podnosi standard spania. Jeśli włókno kokosowe okaże się zbyt twarde, można nabyć ochraniacz z wkładem lateksowym lub piankowym. Wkład tego typu w znacznym stopniu zniweluje twardość materaca z trawy morskiej.

Powyższy tekst ma charakter informacyjny. Inspiracją do jego powstania jest artykuł http://sembella.pl/porady/23-skuteczna-ochrona-materaca-nakladka-oraz-ochraniacz/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment

materace termoelastyczne