Zdrowie w soku zaklęte

 
By 11 lipca 2015
SHARE :
TAGGED :

Zdrowie

Od bardzo dawna mówi się, że najlepszym sposobem na lepsze zdrowie jest zapobieganie, a nie leczenie. Oczywiście to prawda, więc dlaczego tak mało osób stara się właśnie zapobiegać chorobom, aby uniknąć w późniejszym czasie długotrwałych i męczących chorób? Pewnie dlatego, że jesteśmy leniwi i po prostu nam sie nie chce tego robić. Najlepszym sposobem na wzmocnienie odporności, a także poprawę zdrowia i wytrzymałości jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Wszyscy wiemy jak duży wpływ na zdrowie mają właśnie witaminy i wartościowe składniki odżywcze. Ich znakomitym źródłem są warzywa i owoce, które jak nic innego zawierają ogromne ilości wartościowych dla naszego ciała składników. Niestety mimo bardzo dobrej dostępności owoców i warzyw nie spożywamy ich w ilościach takich, które mogą dostarczyć każdego dnia organizmowi wystarczającą ilość wymaganych składników i witamin. Powodów jest wiele, jednak najczęściej nie chce nam się każdego dnia zjadać owoców.

Alternatywa dla zjadania owoców

owoc-cytrusowyŚwietnym sposobem na pochłanianie właściwej ilości witamin z owoców i warzyw jest ich wyciskanie. Potrzebna jest do tego wyciskarka do soku, lecz bez problemu zakupić ją można w wielu sklepach. Sok wyciśnięty ze świeżych owoców na pewno wypijemy z wielką przyjemnością każdego ranka, natomiast zjadanie owoców może się po kilku dniach znudzić. Poza tym, takie soki są nawet lepsze dla organizmu. Wchłanialność składników odżywczych z całych owoców jest nawet kilkukrotnie gorsza, niż w przypadku soków. Poza tym ich trawienie trwa zaledwie kilkanaście minut, podczas gdy całe owoce trawione są przez kilka godzin. Wszystko przemawia za spożywaniem soków w codziennej diecie.

Sok z kartonu

Reklamy zapewniają nas, że w soku z kartonu odnajdziemy mnóstwo witamin. Prawda jest jednak taka, że podczas pasteryzacji, czyli podgrzania soku do wysokiej temperatury, duża ilość witamin i składników odżywczych zostaje zniszczona. Nigdy w soku z kartonu nie będzie tak dużo witamin, jak w takim, który możemy własnoręcznie wycisnąć z owoców w domu.

Chcąc poznać bliżej wyciskarki do soków, sugerujemy odwiedzić tę stronę internetową.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment