Znaczenie imprez firmowych

 
By 18 grudnia 2019
SHARE :
TAGGED :

Czy współpracownicy powinni spotykać się w czasie wolnym? Tak, ponieważ korzysta na tym zatrudniająca ich firma. Skuteczna komunikacja, rozwiązywane na bieżąco problemy czy nauka wspólnego dążenia do celu to rezultaty wspólnych eventów o bardziej nieformalnym charakterze. Nawiązywane w ich trakcie relacje przekładają się na zwiększenie wydajności zespołu.

Zalety imprez firmowych oczami pracowników

Spotkania firmowe mają na celu nawiązanie i umocnienie relacji pomiędzy członkami zespołu. Poza miejscem pracy ludzie łatwiej się relaksują i pozostają bardziej otwarci na otoczenie. Imprezy firmowe nowym pracownikom dają szansę poznania dotychczasowej kadry w luźniejszej atmosferze. Bez widma goniących terminów i codziennych wyzwań, nawiązywanie znajomości jest prostszym zadaniem. A co jeżeli w zespole są sami stali członkowie? Oni także skorzystają na organizowanych regularnie imprezach firmowych. W ich trakcie można odreagować stres, a także spojrzeć na współpracowników nieco inaczej. Poznać ich zainteresowania i pokazać własne zalety, którymi nie dane było pochwalić się w pracy. Ostatecznie firmowa impreza pozwala przyjemnie spędzić czas w ciekawym miejscu. Z dala od problemów i długiej listy obowiązków. Nawet jednodniowa przerwa od codzienności pomaga wrócić do pracy z nową energią oraz głową pełną pomysłów.

Imprezy firmowe opłacają się pracodawcy

Początkującym przedsiębiorcom imprezy firmowe mogą wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Większość ludzi biznesu szybko orientuje się jednak, że nieformalne spotkania są spoiwem dla grupy pracowników. Bez nich trudniej nawiązać przyjazne, a nie tylko służbowe relacje. Poza tym imprezy integracyjne są postrzegane jako stały element funkcjonowania w firmie. Jeżeli pracodawca ich unika, musi liczyć się z niechęcią, a nawet odejściem kluczowych podwładnych. Przy tak niskim bezrobociu, sprawdzeni pracownicy są na wagę złota. Opłaca się zatem przeznaczyć część środków w organizację firmowej imprezy. Korzyści z niej płynące odczuwa się w poprawie wydajności zespołu. A także w większym zaangażowaniu jego poszczególnych członków we wspólny sukces. Wydarzenia tego rodzaju pracodawca powinien potraktować jako inwestycję. Przy okazji może liczyć na zażegnanie kilku konfliktów, które łatwej rozwiązuje się w neutralnym otoczeniu.

Zadowolony pracownik utożsamia się z firmą i ciężej pracuje na jej sukces. Oczywiście trudno zakładać, że imprezy firmowe wystarczą podwładnym do pełnej satysfakcji z zatrudnienia. To jednak fundament, na którym da się budować zaufany, zgrany zespół.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment

Integracyjne imprezy