Zrób to sam – czyli ramy do obrazów

 
By 7 marca 2014
SHARE :
TAGGED :

Zawsze zadawałem sobie pytanie po co kupować jak można zrobić coś samemu. Po pierwsze oszczędzamy pieniądze, po drugie sami jesteśmy zadowoleni, ponieważ jest coś co sami stworzyliśmy od podstaw. Malując obrazy będzie na pewno potrzebowali ramy do obrazów. Możesz zdecydować się na wykonanie ramy samemu lub zdecydować się na zakup w internecie.

Antyramy od Posterclub – Sprawdź czy oferta spełniła Twoje wymagania.

Ramy do obrazów przyznam szczerze, że nie jest to tani wydatek. Zdecydowanie taniej wyjdziemy inwestując w antyramy. Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ramy, będzie wykonanie takiego produktu samemu w zaciszu własnego domu czy garażu. Rzecz jest bardzo łatwa do wykonania. Na pewno przyda nam się na początek kartka papieru, pomysł i projekt.

Od czego zacząć

Na początek musimy pomierzyć nasz obraz, aby dobrać odpowiednią sklejkę. Tworzywo, o którym właśnie mówię najpierw musimy odpowiednio wyrzeźbić we własnym zakresie czyli tutaj musi zacząć działać nasza wyobraźnia. Kolejnym krokiem jest odpowiednie pomalowanie wszystkich części. Pamiętajmy żeby zrobić to bardzo dokładnie. Teraz trzeba poczekać, aż wszystko dokładnie nam wyschnie.

O czym pamiętać

ramy-dla-obrazowProjektując własne ramy do obrazów musimy pamiętać, aby zaopatrzyć się w dobry lakier bezbarwny najlepiej w spraju. Teraz, gdy farba nam wyschła musimy dokładnie nie sklejoną ramę polakierować dokładnie z każdej strony. Najlepiej odczekać, aż wyschnie i wykonać tę czynność jeszcze raz. Teraz, gdy wszystko jest praktycznie gotowe możemy zabrać się do przygotowania naszej ramy do zakończenia prac. Musimy przyłożyć obraz i wstępnie sprawdzić czy wszystko ładnie pasuje.

Jeżeli wszystko dokładnie pasuje nie ma żadnych widocznych dziurek bierzemy się do klejenia naszej ramy. Tutaj musimy zaopatrzyć się w odpowiedni klej najlepiej stworzony specjalnie do drewna. Dokładnie kleimy wszystkie cztery części sklejki i zaklejamy taśmą lub związujemy sznurkiem najlepiej na dwa dni. Ta czynność zapewnia nam dokładne i mocne sklejenie się wszystkich części naszej ramy. Jeżeli po sprawdzeniu wszystko dokładnie się trzyma nic nie lata możemy cieszyć się stworzoną samemu od samego początku ramą do obrazu. Dzięki temu zdobywamy kolejny fach i kolejne nowe umiejętności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
THE AUTHOR
RELATED
 
Add Comment